Stil vestimentar – Cum să ne îmbrăcăm cu stil?

Simți uneori că nu îți găsești stilul vestimentar? Că sunt anumite noțiuni de stil care îți sunt străine? Că ai multe întrebări fără răspuns? Ai ajuns în locul potrivit!

Aici vei primi răspunsul la o mulțime de întrebări legate de stil, de la Adina Buzatu, cel mai cunoscut stilist român specializat în vestimentația masculină și fondatorul conceptului TRENDS by Adina Buzatu.

Aici se află înregistrarea întâlnirii Live cu Adina Buzatu- Cum să ne îmbrăcăm cu stil. Este important să știi că această întâlnire face parte din campania de promovare a Masterclassului de Stil Masculin. Este un super program online pe care îl poți urma în ritmul tău.

Stil Vestimentar – Cum să ne îmbrăcăm cu stil?

O întâlnire cu Adina Buzatu este suficientă pentru a îți găsi stilul vestimentar. Atât doamnele, cât și domni au foarte multe de învățat din acest video. Adina oferă sfaturi pentru ambele genuri, fiind genul acela de material pe care îl vei adora de la primele minute.

Mai jos ai ocazia să vezi la ce întrebări primești un răspuns urmărind acest video pentru a te convinge cât de util este acest video:

• Ce faci când ai 10 kg în plus?
  • Totuși cum să ne îmbrăcăm?
  • Stilul unui bărbat trebuie asortat la stilul partenerei?
  • Ce facem cu rochiile negre simple? Cu ce le putem asorta?
  • Pot purta rochie lungă dacă sunt mică de înălțime?
  • Ce culoare se potrivește cel mai bine la costum dacă ești naș?
  • De ce trebuie să ținem cont atunci când alegem costumul mirelui?
  • Cum ascundem burtica? Care sunt culorile anului?
  • Ce recomandăm pentru persoanele scunde?
  • Cum ne dăm seama dacă un produs e calitativ?
  • Cum trebuie să ne curățăm hainele?
  • Care sunt articolele vestimentare obligatorii în garderoba unei femei?
  • Sfaturi pentru persoanele scunde bărbați sau femei
  • Ce culori recomanzi pentru sacourile de zi?
  • Se potrivește smoking-ul negru cu sneakerși albi?
  • Ce elemente te ajută să creezi un look expensive?
  • Adina Buzatu poate fi stilist personal contra cost?
  • Este potrivită rochia tip sacoul la un eveniment de seară?
  • Mocasini se poartă cu șosete la vedere sau ascunse?
  • Carourile se poartă seara?

Stil Masculin by Adina Buzatu

Masterclassul oferit de Adina Buzatu este o premieră absolută. Este un curs online, împărțit pe lecții video, fiecare lecție video conținând sfaturi utile, exemplificări, analize reale, etc.

Acest Masterclass este util în primul rând domnilor dar și doamnelor care doresc să fie de un real folos în sprijinirea alegerii vestimentației pentru bărbatul din viața lor.

Dacă ți-a atras atenția acest curs, te invităm să te înscrii, dând click aici: 📍 https://www.life-university.ro/masterclass-adina-buzatu/